niedziela, 24 kwietnia 2016

ODRA Guide Tour - Część 1. (1 kwietnia)

Na początku kwietnia, a konkretnie od 1 do 3 byliśmy na ODRA Guide Tour w Cedyni. Oczywiście zwiedzaliśmy nie tylko to gościnne miasto, ale również okolice, bliższe i dalsze, także po drugiej stronie Odry. 
W samej Cedyni mogliśmy zobaczyć dawny klasztor cysterek (tam nocowaliśmy), wzgórze ze śladami grodziska, rynek, Muzeum Regionalne, wieżę widokową (Część 2).
Po polskiej stronie odwiedziliśmy także Zatoń Dolną z Doliną Miłości, Muzeum Etnograficzne w Piasku, Bielinek - gdzie ugościły nas gospodynie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich. 

Byliśmy na Górze Czcibora (Część 2), miejscu bitwy z 972 r. Jechaliśmy przez Osinów (jeszcze było widać zniszczenia po wybuchu fajerwerków). Przejeżdżając przez tereny Cedyńskiego Parku Krajobrazowego odwiedziliśmy cmentarz w Starych Łysogórkach (Siekierki), a także Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych w Gozdowicach. Byliśmy w Czelinie - historycznym miejscu związanym ze stawianiem pierwszych słupów granicznych na Odrze.
Po drugiej stronie Odry odwiedziliśmy Altranft (żywy skansen), Bad Freienwalde oraz Niederfinow z ogromną podnośnia statków. (Część 3)

Wracając z gościnnej Cedyni odwiedziliśmy jeszcze Moryń, Chojną, Swobnicę i Banie. (Część 3)


Poniżej fotorelacja z pierwszego dnia.


Zaczęliśmy od prezentacji i szkoleń w klasztorze w Cedyni.Pamiątkowe zdjęcie, ...


... a  później wycieczki...


Odra w Zatonii Dolnej.


Dolina Miłości, a poniżej rzeźby z tejże doliny, a na zakończenie pamiątkowa fotka.
 Teraz Piaski, Muzeum Etnograficzne i zbiór długopisów.Tyle pierwszego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz