środa, 8 stycznia 2014

od Poltexu do Manufaktury...

Manufaktura - dziś jedna z wizytówek miasta Łodzi, jedna z atrakcji turystycznych, miejsce handlu rozrywki i kultury, miejsce gdzie zachowało się wiele cennych zabytków
Niegdyś jeden z największych zakładów przemysłowych Królestwa Polskiego. W latach powojennych znany w całej Polsce i Europie ZPB Poltex.
Niestety okres przemian polityczno-gospodarczych w Polsce po "okrągłym stole" spowodował szybki upadek wielu potężnych zakładów przemysłowych w całym kraju w tym też dawnych zakładów przemysłu bawełnianego I.K.Poznańskiego.
W 1990r na czele zakładu stanął doświadczony ekonomista, człowiek z wizją i z pasją, który jako prezes zarządu Poltex-u próbował odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dzięki jego wizji, planom, dążeniom i wysiłku ponad dekady udało się zrealizować założone cele - wykorzystać przestrzeń postindustrialną i stworzyć coś wyjątkowego na skalę europejską - nowoczesne centrum kultury, handlu i rozrywki - dzięki temu udało się na nowo w pofabryczne budynki tchnąć życie, utworzyć miejsca pracy a co najważniejsze uratować cenne zabytki świadczące o dawnej świetności naszego miasta.
Owym prezesem - człowiekiem z wizją - był Mieczysław Michalski, który 7 stycznia 2014r. był naszym gościem, i z łezką w oku opowiadał jak powstawała Manufaktura.
Prelegent: mgr Mieczysław Michalski - Prezes Zarządu "Poltex"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz